Android Program Yazmak – Android Program Geliştirmek

Android Market

Android Market (Photo credit: Wikipedia)

Merhaba Android Programı Nasıl yazılır?

Arkadaşlar bir açıklama yapma gereği duyuyorum. Bu yazıyı ben kendi emeğimle yazdım ve yayınladım. Sonra yapamayanlara da yardımcı olmaya çalıştım. Ancak görüyorum ki yazı bir çok yere kopyalanmış ve kaynak dahi gösterilmemiş. Hatta bir kaç yeri güncellenerek sanki kendileri tarafından yazılmış gibi gösterilmiş. Bu hiç hoş bir şey değil. Birileri de yazının çok tık alındığı görünce yorumlar kısmına kendi bağlantısını paylaşmış. Ben daha iyi anlattım diyenler bile var. N’oluyoruz arkadaşım? Tamam en iyi sen anlattın, en birinci sensin! En çok sen tıklan hep sana tıklasınlar. Sen saksı değilsin çünkü. Ayrıca daha fazla tık almak ve daha fazla kişinin sitemi ziyaret etmesi benim umurumda bile değil. Zaten ben bu yazıyı ilerde tekrar uygulamak istersem diye bir anlamda kendim için yazdım. Sizler de istifade ettiniz. Bundan dolayı da mutluyum.  (Bu mutluluğum yazımın Google aramalarında birinci sırada çıkmasından ve şimdiye kadar 100.000 tıklanmanın üzerinde bir bağlantı olmasından dolayıdır.)

Yazı aşağıda kalsın fakat sizlere tavsiye edeceğim tek bağlantı aşağıdaki bağlantı olabilir, oradan şaşmayın. Az çok ingilizce hepiniz biliyorsunuzdur, bu işle uğraşacağınıza göre. Neyse google’ın kendi anlatımıyla adım adım giderseniz kendinize ilk olarak bir android uygulama yapmış olacaksınız. Artık benim yazdığım yolu, yordamı kullanmanıza gerek yok. Önermiyorum da zaten. Zira aşağıdaki bağlantıda eksik olarak sunalan bir bilgi bulunmamakta. Başka yerden yardım almayın, Google sitesinden şaşmayın derim ben. Herkese bol app’li günler. Hadi her şeyin uygulamasını yapalım 8-)

http://developer.android.com/training/basics/firstapp/creating-project.html

Android uygulama geliştirmeye giriş….

Android Market hızla büyümekte. Mart ayındaki mevcut uygulama sayısını 9000′den 20000′lere çıkarmayı hedefleyen Android işletim sistemi, kullanıcılarını heyecanlandırıyor.

Bu yıl çıkan yeni Android telefonlarının büyük miktarlarda olması göz önüne alındığında, yakın zamanda Android açısından kötü bir tablo gözükmüyor. Google kendisine program geliştiren 3.5+ yıldızlı ve 5.000+ downloadlı kullanıcılarına Nexus One ya da Droid telefonlarından birisini göndereceğini açıkladı. Bu da iyi bir Android Geliştirici olmak için önemli bir neden.

Peki Google Android programlarının nasıl yazıldığını öğrenmek ister misiniz? Android uygulamaları Java ile yazılmış – nispeten öğrenmesi kolay, yeni geliştiriciler için dost canlısıdır. ücretsiz bir Nexus ve biraz para olasılığını bir yana bırakalım, aslında Android topluma katkıda bulunabilir. Eğer yenilikçi fikirleriniz var ve bunları yaymak istiyor iseniz, Android pazarı sizin için!  Hadi yepyeni android programımızı yazmaya başlayalım!

Öncelikle Android uygulamaları (hemen hemen her mobil uygulamasına benzeyen) bir bilgisayarda geliştirilen – PC veya Mac (genellikle) – ve sonra derlenir ve test için cihaza gönderilir.

Adım 1: Eclipse İndirin

Bu eğitimde Eclipse kullanılacaktır, çünkü bu android programı geliştirmek için en kolay yol.

Eclipse Java Developers İndir (PC veya Mac, 92MB)

Not: Bu bir . zip dosyasıdır; bu dosyayı unzip ettiğinizde çıkarttığınız yerde kullanabilirsiniz. Burada size “C:Program Files” içine çıkarmanız önerilir.

Adım 2: Java JDK İndirin

JDK kurulu değilse buradan indirebilirsiniz: JDK 6 . Eğer JDK 5 kurulu ise, JDK 6′ya güncelleştirmeniz şart değil. Sadece indirip basit yükleme işlemlerini gerçekleştirin.

Adım 3: Android SDK Araçları

Sonra, Android SDK Araçlar yüklemesini indirmemiz gerekiyor. bunu daha sonra hatırlayacağınız bir dizine çıkartın ve yükleyin – birkaç adım sonra buraya referans vermemiz gerekecek.

Adım 4: Android için Eclipse Yapılandırma

Eclipse’yi başlatın ve ‘Help>Install New Software‘ adımlarını uygulayın. “Add…” butonuna basın ve bir isim yazın “Android” gibi. linki şu şekilde ayarlayın: “https://dl-ssl.google.com/android/eclipse/” (çalışmaz isehttps:// yerine http://deneyin). “OK” deyin.

how to write Google Android apps

Paketlerin ikisini de seçin ve next – e tıklayın. Bu Android ADT (Android Geliştirme Araçları) yi indirecektir. Devam edin ve paketleri indirmek için start download ı tıklayın. Eclipse’yi yeniden başlatın. Eclipse ile işimizi neredeyse bitirdik.

Adım 5: Android SDK Yapılandırma

Android SDK yı indirdiğiniz/çıkarttığınız dosyanın dizinine gidin. “SDK Setup.exe.” diye bir dosya göreceksiniz. bu dosyayı çalıştırın. Aşağıdaki pencere görülecektir.

how to write Google Android apps

her şeyi tek tek indirmek zorunda hissetmeyin. zarar olabilir mi? olmayabilir. ben sadece android 2.1, 2.01 ve 2.2(ki telefonum 2.2 froyo kullanmakta) programlarını yükleyeceğim. belki birgün diğerlerini de yükleriz ancak şimdi değil.seçiyoruz ve install diyoruz.

Adım 6: (AVD) Your Android Sanal Aygıt Kurma

Şimdi yine SDK Download Manager‘de iken başka bir download yapmamız gerecek. “virtual devices” sekmesine gelin. yeni bir Android aygıt ekleyelim. bu aygıt yazdığımız programları çalışırken görmemizi sağlayacak. ” new” e tıklayın, yeni bir aygıt yaratın, özelliklerini aşağıdaki gibi yapabilirsiniz.

 

Create AVD ” e tıklayarak yeni bir AVD oluşturmuş olacaksınız. Listeden AVD seçin ve Start’a basın. Telefonun Android emülasyon programı var mı emin olun. AVD aşağıdaki gibi görünmeli.

how to write Google Android apps

Adım 7: Yeniden Eclipse Yapılandırma

Daha önce elde ettiğimiz Android SDK ile fazla bir şey yapmadık. Şimdi, Eclipse’ye kaynak olarak nereyi kullanacağını söyleme zamanı. Bunu yapmak için Eclipse’yi çalıştırın. Window>Preferences  bölümüne gidin. Android sekmesini seçin Aşağıda görüldüğü gibi ayarlayın ve “apply” butonuna tıklayın.

Tek dikkat etmeniz gereken nokta SDK location’ı doğru vermek. Daha önce yüklediğiniz paketler gösterilecektir. Ben bütün paketleri yüklemiştim.

 

Her şey yolunda gidiyordur umarım. Ok deyip Adım 8′e geçelim.

Adım 8: Yeni Bir Proje Oluşturma

Sonunda kod yazma zamanı geldi. ‘ File> New> other …> Android> Android Projesi komutlarını uygulayın. giriş proje adını belirleyin. yanı sıra bazı diğer ayrıntıları. tabii istiyorsanız.

 

Finish ” deyin ve proje oluşturulur.

Adım 9: Giriş Kodunuz

Soldaki ağaçta, “src” klasörüne gidin ve her şeyi genişletin. Sizin “Activity” adındaki dosyaya gidin ve (8. adımda oluşturulan, benimki HelloWorld idi) içeriğini görmek için çift tıklayın. Halen, kodunuzu (bazı küçük değişiklikler ayarlarınıza bağlı olarak) ile siyah tüm içeriği vardır. çalışan bir “Merhaba dünya” programı yapmak için, kalın kırmızı yazılan metinleri eklemek gerekir.

//==========Start Code============

package com.android.helloandroid;

import android.app.Activity;
import android.os.Bundle;
import android.widget.TextView;

public class HelloAndroid extends Activity {
   /** Called when the activity is first created. */
   @Override
   public void onCreate(Bundle savedInstanceState) {
       super.onCreate(savedInstanceState);
       TextView tv = new TextView(this);        tv.setText("Hello, Android");        setContentView(tv);
   }
}

//==========End Code============

Adım 10: Programınızı Çalıştırın

Kod penceresinin üzerinde yeşil “Play” butonunu göreceksiniz. ya da ‘Run>Run‘ komutuyla aynı şeyi yapabilirsiniz.

her şey yapılır yükledikten sonra, uygulama yükleme ve otomatik olarak başlar.

 

Yani, bu kadar tebrikler! Yukarıdaki ekran görüntüsünü aldıysanız siz de başardınız demektir. Bunu telefonunuzda çalıştırmak için bilgisayara telefonu bağlayın ve ADV eklerken listede telefonuunuzun görünmesini bekleyin. çalıştır dediğinizde telefonunuzda otomatik olarak çalışacaktır.

 

 

Did you like this? Share it:
Comments
 1. erhan

  bravo kardeşim onca site gezdim.tek çalışan doğru kodları sen yazmışsın….bana veri sqlite için yardım edermisin öğrenci veri tabanı

 2. gizem

  gerçekten güzel bir anlatım olmuş,kendi adıma teşekkür ederim.

  • fatih

   Ben size yardımcı olurum bana ulaşın lütfen..

 3. alim

  merhabalar,ben de dediklerinizi uyguladım,anlatımınız için teşekkürler ama eclipse nin console kısmında kırmızı yazı ile bu çıktıyı veriyor
  emulator-5554 disconnected! Cancelling ‘com.ilk.IlkActivity activity launch’!

  ve çalışmıyor.nedir bu sorun biliyormusunuz

  • canererden

   Merhaba, bu hata ile karşılaşmadım ama emülatörün bağlanamadığını söylüyor. ADW’den yeni emülatör bağlayın düzelebilir. yakında chip dergisinin verdiği android yazılım geliştirme eğitim videolarını paylaşacağım o yüzden buna gerek kalmayacak.:)

 4. Mert dogan

  Hocam anlatımınız için çok sağolun. Fakat ADDIM 6 da takıldım. Android Emülasyon demişsiniz ben onu nasıl yükleyeceğim? bir link verebilir misiniz? Bende gelmiyor o ekranda..

  • canererden

   Android emulatoru sdk yı yuklediginizde otomatik olarak yukleniyor zaten. Ayrıca emulator yuklu olmadan da bu isi yapabilirsiniz eger usb driverları yuklu bir telefonu bilgisayara bagladı iseniz.

 5. Mert

  Hocam bende gelmiyor o ekran, bana o emulator olan bi SDK program lınkını verebılır mısınız? verdıgınız lınklerde bırcok sdk mevcut..

 6. Mert dogan

  Hocam bende çıkmıyor başka bir yolu yok mu? siz bana sizde çıkan android sdk linki verseniz? windows 7 64 bit kullanıyorum. USB Driverları yüklü telefonu bağladıktan sonra hangisini işaretlemem gerek? motorola milestone kullanıyorum.

  • canererden

   telefonu bağlamadan önce options>>applications>>development>>USB debugging kısmında usb debugging’i açmalısınız. eğer böyle ise telefonu usb’e bağladığınızda emülatör olarak kullanabilmeniz lazım. sdk linki yazıda mevcut zaten, ordan indirdim ben de. windows için sadece bir versiyonu var sdk nın.
   http://dl.google.com/android/android-sdk_r12-windows.zip

 7. merhaba. konu anlatımınız çok sade ve anlaşılır. teşekkür ederim. benim sorunum AVD ekranında uygulamayı çalıştıramamak. Normalde AVD çalışıyor ve hata vermiyor fakat sürekli olarak mavi arkaplanlı masaüstünde kalıyor. Tıpkı Adım-6 da örnek olarak verdiğiniz resimdeki ekranı görüyorum. Uygulamanın sonuçlarını AVD ekranında göremiyorum. Run butonunun yanındaki oka basıp özellikle “1 ilkdeneme” seçeneğini de seçtiğim halde aynı şey oluyor. Bu neden kaynaklanıyor?

 8. melih

  abi güzel anlatmışsın ama bende preferencesde android sekmesi çıkmadı

 9. tunç

  network sinyalini şarj ledlerine aktarabilme yöntemi hakkında (genel notifier) bilginiz var mı? bu konu hakkında örnekleme yapabilir misiniz? bir de içinde manifest.xml olan bir klasörü eclips’de açabilme şansımız var mı?

  • canererden

   maalesef dediğiniz konuda bilgi sahibi değilim.

   • nezir nas

    Kardesim guzel bir paylasim yapmissin emegine yuregine saglik. Daha ben bunu denemedimde. Bu dedigin programlarin hepsini bilgisayarami indirecegiz yoksa telefonami. Birde burda ufak bir ornek icin ufak bir kod wermissin kodlari sen kendinmi yaziyorsun yoksa otomatik algiliyormu

   • Nezihi Ercan

    Araç içi ısı ölçme sistemi yapacağız picle onuda dokunmatik ekrana aktaracagız bunun için android kod gerekiyor yazmamız da yardımcı olabilir misiniz? Proje bitirme ödevimiz yardımlarınız lazım yardım edebilecek e-mail nezihi_93@hotmail.com

 10. canımız sağolsun o zaman ) ben o tür bir program yazma işine girdim, Android’e geçiş olsun. başarılı olursam bildiririm, iyi çalışmalar…

  • canererden

   Tesekkur ederim kolay gelsin size de..

 11. Cagatay

  İyi günler.Proje oluşturup sorunsuz bir şekilde çalıştırıyorum fakat benden bir video aygıtı seçmemi istiyor ve tam örneğinizdeki gibi bir ekran gelmiyor.Yardımcı olursanız sevinirim.

 12. Bugra

  Windows>Preferences>Android
  Seçdigimde
  Value must be an existing directory
  Gelıyor
  Aynısı eclipse açdıgımda da oluyor…
  Yeniden eclipse Yapılandırma da kaldım
  LÜTFEN YARDIM

 13. Udi

  package com.muo.MerhabaAndoid;

  import android.app.Activity;
  import android.os.Bundle;
  import android.widget.TextView;

  public class MerhabaAndroidActivity extends Activity {
  /** Called when the activity is first created. */
  @Override
  public void onCreate(Bundle savedInstanceState) {
  super.onCreate(savedInstanceState);
  TextView tv= new TextWiev(this);
  tv.setText(“Hello, Android”);
  setContentView(tv);
  }
  }
  dediğiniz gibi herşeyi yaptım ve bunlarıda düzelttim fakat error veriyor çalıştıramıyorum.
  Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler…

  • mert

   kodlarında bir problem yok kardeş. sanırım sanal cihaz tanımı yaparken bi hata yapmış olabilirisin.kurulumu tam ve dogru yaptıysan bi problemle karşılaşmassın

 14. tuan

  merhaba Turkey
  Guzel bir ceviri olmus
  dun ingilizcesini okudum
  aynisi turkce helaaaaal

 15. Ekrem

  Resimler Ölmüş Güncelleyin Lütfen

 16. Emre yılmaz

  Eğer android,İphone modelleri için uygulamalarda yazılım hakkında bilgisi olan arkadaşlar ulaşsın bol kazançlı yatırımlar mevcut. oznyilmaz@hotmail.com

 17. Şamil Öztoprak

  Saol kardeşim kitaptan iyi alıntı yapmışın :D

 18. Thanks ı love android.

 19. Usta çok teşekkür ederim :) Programı markete nasıl ekliyoruz?

 20. Teşekkürler

 21. cakal

  o değilde sadece hello Android yazdırıcaksak ekrana sıkıntı değil hemen yapabilirim ancak android kodlaması nedir ne değildir? biracıkta bu konu üzerinde yazı paylaşsanız gerçekten kendi adıma yardımcı olurdunuz yani demek istediğim şu mesala en basitinden HTML kodları gibi satır satır açklayıcı bir kod olsa bence çok daha iyi olur ve sanıyorum bu programlarlada her hangi bir android programıda editleye biliriz..

 22. tuna

  Verdiğiniz bilgiler için tsk ederim Bende bi deneyedim dedim android proglama işini ama, Android SDK yı indirdiğiniz/çıkarttığınız dosyanın dizinine gidin. “SDK Setup.exe.” diye bir dosya göreceksiniz. bu dosyayı çalıştırın. Aşağıdaki pencere görülecektir demişsiniz Benim indirdiğim dosyada böyle bişey yok
  temp
  tools
  AVD Manager
  SDK Manager gibi dosyalar var ama sizin gösterdiğiniz resimdeki gibi bir yükleme gerçekleşmiyor.Yardımcı olursanız sevinirim.

 23. gokmen

  merhaba programı yaptım ama. samsung ve google markete nasıl koyacagım bır bilgisi olan varmı?

 24. Bagis

  9.adımdaki src klasörü ve activity i bulamıyorum yardım olabilir misiniz?

 25. ahmet

  Daha güncel ve ayrıntılı olarak anlatan bir site var, ordan da bakabilirsiniz arkadaşlar. androtronik sitenin adı.

  • canererden

   Teşekkürler.. evet site gayet güzel, ayrıca dendiği gibi güncel.

 26. su

  merhaba bunlar ucretlimi

 27. Muhammet

  Caner bey öncelikle böyle faydalı bir paylaşım yaptığınız için teşekkür ederim.
  Eclipse’yi indirme esnasında açılan sayfadan eclipse’nin hangisini indireceğimiz hakkında bilgilendiriseniz sevinirim.. İyi Çalışmalar…

 28. khyln

  Dostum çok çok çok teşekkür ederim paylaşım için.süper

 29. omerfaruk

  Ücretli yazdırmayı düşünüyorum ilgilenen olursa lütfen ulaşabilirse çok sevinirim. omerodesa@hotmail.com

 30. Acil ... !

  Hangi Eclipse yi indireceğim ? Acilll .. ! Abi acilll

 31. mesut

  gerçekten güzel anlatım devamını bekleriz usb kontrolü nasıl olur acaba :) çok merak ediyorum

 32. sinan

  merhabalar Caner bey cep telefonumdan iphone ve android uygulamalarında sadece kendi araçlarımı izleyebileceğim bir yazılım istiyorum bu yazılımda hareket eden araçlarımın cep telefon numaralarını yazılmasınıda istiyorum
  sinan 0 552 414 6634

 33. Enes

  Canan hanım çok teşekkürler chip dergisinin videolarını nezman yayınlayacksınız

 34. Enes

  Canan hanım çok teşekkürler ch*p dergisinin videolarını nezman yayınlayacksınız

 35. selam sitenize google+1 yaptım lütfen sizde benim siteme yaparsanız sevinirim efendim speeddome.net

 36. Merhabala android market icin bir emlak programi yazdirmak istiyorum eger mailime donus yaparsaniz sevinirim emeginizi fazlasiyla veririm emin olun yardimlarinizi bekkiyorum…

 37. Emre

  Hacı sağol ya , emeğine sağlık.Başka sitelere de baktım, en düzgün sen yazmışsın.

 38. ÖMER FARUK KOÇER

  Face adresinize mesaj attım. Diğer mesajlar bölümüne geldi. Bakıpta yardımcı olurmusunuz lütfen…
  iyi günler diliyorum…

  http://www.facebook.com/omerifaruk

 39. fatma

  arkadaşlar kurogo hakkında bilgisi olan var mı

 40. utbe

  Teşşekkür ediyorum kardeşim güzel bir çalışma, Bunun yanında detaylarda mükemmel bence… Eline Sağlık

 41. ceesur

  smile için yazmıştım abi..

 42. <blockquote

 43. hasan

  5. adımda kaldım sdk dosyasının dizinini bulamadım yardımcı olabilir misin acaba ?

 44. ahmet

  hem sade hem kolay hem de güzel olmuş ellerine sağlık

 45. cees

  Caner bey bir şey sormak istiyordum. i padlara sdk java -e clipse uygulamalarını yükleyebiliyormuyuz.bu konuda ayrıntılı bilgi verirseniz memnun olurum. eğer yükleniyorsa ne gibi özellikte bir i pad almamız gerekiyor teşekkürler.

 46. cees

  Bu arada
  Scene : sahne
  activity : etkinlik
  bundle : sepet, paket paketleme
  created : oluşturmak
  content : içerik
  view : görünüm manzara
  boolean :
  threading : gibi..

 47. vallaha yapamadım ya 1 2 3 4 5 tamam ama SRC falan nasıl nerede gırecegımızı kısıtlı anlatmısın abı orada yolu kaybettım ya :) zor ıs gercekten yapanlara Allah sabır versın

 48. Volkan

  Actionscript gibiymis :)

 49. mehmet

  altıncı adımı yapıyorum ama resimdeki görüntü gelmiyor.
  yedinci adımda sdk yı bulamıyorum görmüyor hata veriyor ne yapmam lazım?

 50. Ozgur

  Anlatımınız için tesekkurler ancak indirdiğimiz rar ın içerisinde “SDK Setup.exe.” yok. Nasıl olacak anlayamadım. Yardımcı olabilir misiniz lutfen

 51. A.Levent BAYCIN

  Öncelikle paylaşıcılığın için teşekkürler.
  Android işletimli cep telefonunun standard rehberine kayıt ekleme yapılabilir
  mi?

 52. tekin

  Merhaba, öncelikle emeğinize, elinize sağlık çok faydalı bir paylaşım olmuş.
  Adım 6-7-8 ait ekran görüntüleri yok bunları paylaşma imkanınız varmı?

 53. kaan kayapinar

  Kardesim ben anlatimini cok begendim ancak sormak 8stedgim baska seylerde var nasil konusuruz

 54. bahsi

  Arkadaşlar ben 6 adımda profil oluşturmada takıldım.
  profil olmuyo

 55. Erkan

  Merhaba SDK içerisinde setup.exe yok

  onu atlayıp işleme devam ettiğimde ise

  eclipse kurulumunda aşağıdaki gibi bir hata alıyorum
  Cannot complete the install because of a conflicting dependency.
  Software being installed: Android Traceview 22.3.0.v201310242005-887826 (com.android.ide.eclipse.traceview.feature.group 22.3.0.v201310242005-887826)
  Software currently installed: Eclipse IDE for Java Developers 1.3.1.20100916-1202 (epp.package.java 1.3.1.20100916-1202)
  Only one of the following can be installed at once:
  Eclipse UI 3.6.1.M20100826-1330 (org.eclipse.ui 3.6.1.M20100826-1330)
  Eclipse UI 3.6.2.M20110203-1100 (org.eclipse.ui 3.6.2.M20110203-1100)
  Eclipse UI 3.6.0.I20100603-1100 (org.eclipse.ui 3.6.0.I20100603-1100)
  Cannot satisfy dependency:
  From: Android Traceview 22.3.0.v201310242005-887826 (com.android.ide.eclipse.traceview.feature.group 22.3.0.v201310242005-887826)
  To: org.eclipse.ui 3.6.2

 56. harika bir yazı olmuş. çalışan SDK yı bu siteden buldum. teşekkürler

 57. furkan

  JDK YI İNDİRMEKTE SORUN YAŞIORUM HOCAM YARDIMCI OLURMUSUNUZ BİR SÜRÜ İNK GELİOR..??

 58. furkan

  kardeş cözüdüm ben kendi sorunumu benim java 32 bitmiş tamm paylaşım için sagol

 59. faruk

  kardeşim verdiğin sdk yı indirdim ama sdk exe yok. programı kuramıyoru yardım edermısın

 60. serdar

  ben daha başda kaldım =(
  Eclipse’yi başlatın ve ‘Help>Install New Software‘ adımlarını uygulayın. “Add…” butonuna basın ve bir isim yazın “Android” gibi. linki şu şekilde ayarlayın: “https://dl-ssl.google.com/android/eclipse/” (çalışmaz isehttps:// yerine http://deneyin). “OK” deyin.
  SENİN ANDROID YAZIDIĞIN YERE BEN SERDAR YAZIYORUM ŞÖYLE : https://dl-ssl.google.com/serdar/eclipse/ KABUL ETMİYOR diğerini deniyorum : http://dl-ssl.google.com/serdar/eclipse/ yine olmuyor ne yapmam lazım :(

 61. serdar

  indirdiğim dosyada Adım 5: Android SDK Yapılandırma

  Android SDK yı indirdiğiniz/çıkarttığınız dosyanın dizinine gidin. “SDK Setup.exe.” diye bir dosya göreceksiniz. bu dosyayı çalıştırın. Aşağıdaki pencere görülecektir.
  “SDK Setup.exe.” böle bi dosya yok üstelik diğer exe çalıştırdım hiçbirinde resimdeki gibi şey çıkmadı yardımcı olurmusunuz…

 62. ibrahim

  ya bu 9 uncu adımdaki src dosyasın açıp activity yi falan yapamadım orayı nasıl yapıyoruz bilen biri varsa yardım ederse iyi olur teşekkürler…

 63. AHMET

  9.ADIMI VE SONRASINI YAPABİLEN VARSA YARDIM EDERSE ÇOK SEVİNİRİM

 64. asiye

  Merhaba benim mezun olabilmem icin android cihaz uzerinde program gelistirme projesi yapmam gerekiyor ve malesef bu konu hakkında hic birsey bilmiyorum. Bununla ilgili bir yazilimci ararken size rastladım bir görüşme sağlayabilir miyiz? Cok zor durumdayım :(

 65. Teşekkürler. Sayenizde android ile program yazmaya başlayabilirim. Bana matematiksel bir android program yazmam lazım mesela örnek veriyorum 3 değer gireceğim bu değerleri belli formulden geçirecerek bana sonuç vermesini istiyorum mesela örnek rakamlar
  a=5 b=6 yapacağı işlem a/2 * çıkan sonuç * pi *b böyle bir kaç uygulama yazmak istiyorum hepsi bir programda olacak yani ana menüden hacim bulma silindir hacmi bulma kesik konu hacmi alanı bulma gibi.
  Kolay mıdır bu işlemleri yapmak mail yoluyla bilgilendirebilirseniz memnun olurum iyi çalışmalar tekrar teşekkür ederim.

 66. Programlamada az çok bilgim var ama baya eski biz qbasic anca öğrendik onda yazıyorum ama işte gel gelelim artık kimse ms-dos kullanmıyor. telefon cebimizde her daim çıkarıp hemen hesaplanması için ideal.

 67. mujdat

  Emeğine sağlık birader. Bilgi paylaştıkça artar. Teşekkürler.

 68. ismail hayat

  Caner Bey merhaba,Astron Ecobuild benzeri bir program yazdırmak istiyorum. İlgileniyorsanız beni aramanızı rica ederim. 0 532 675 86 80. İyi günler

 69. arkadaşlar. ben http://developer.android.com/sdk/ indirdim sanırım uygulama geliştirmek için bu yeterli hepsi bir arada.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Caner Erden 2014